SON DAKİKA

Urfa’da bir husumet daha barışla sonuçlandı

Bu haber 08 Mart 2021 - 18:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl aralarında husumet  başlayan Kırmızıkılıç ve Erçal ailesi Şanlıurfanın kanaat önderlerinin araya girmesi ile son buldu.
BİR HUSUMET DAHA BARIŞ İLE SONLANDI 
Geçtiğimiz yıl aralarında husumet  başlayan Kırmızıkılıç ve Erçal ailesi Şanlıurfanın kanaat önderlerinin araya girmesi ile son buldu. Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz ve MHP Milletvekili Adayı Tamah Aşiretinin lideri Halil Bakış'ın araya girmesi ile iki aile arasındaki husumet barış ile sonlandı.
Barış adına çok emek sarf eden Tammah aşireti kanaat önderlerleri Halil Bakış bir husumetin daha nihayete ermesinden duyduğu mutluluğu ifade etti.
Karabayır mahallesinde husumetli her iki aileyi bir araya getiren Özyavuz ve Bakış Şanlıurfada görev yapan Siyasetçiler ve Bürokratların olduğu yerde bir barışı daha sağladılar.
Barışa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz Haliliye önceki dönem Belediye Başkanı Fevzi Demirkol MHP İl Başkanı Mahmut Güneş Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan meclis üyeleri ve bir çok kanaat önderinin katılımı ile bir husumet daha sonlanmış oldu.