Çakmak: “Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır bir destandır” | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi
SON DAKİKA

Çakmak: “Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır bir destandır”

Bu haber 21 Mart 2022 - 4:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümünde o kutlu ruhu büyük bir heyecanla yaşadıklarını belirten Başkan Ayşe Çakmak, " Dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi, tarihte eşine nadir rastlanabilecek aziz milletimizin kazandığı bir başarıdan çok daha öte bir destandır. Bu zafer, yokluk içinde var olma mücadelesi veren aziz milletimizin tarihe yön verdiği şanlı bir varoluş mücadelesidir. Çanakkale Zaferi, tarihi destanlarla dolu aziz milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu, bugüne ve yarınlarımıza altın harflerle yazdığı bir destandır." ifadelerini kullandı.
Mesajını "En büyük görevimiz atalarımızın bizlere bıraktığı kutlu mirasa sahip çıkmaktır" sözleriyle sürdüren Çakmak, şu ifadeleri kullandı:
"Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğruna canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."