SON DAKİKA

Deva Partisi’nde Haliliye ilçe başkanı kim olacak?

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 13:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da DEVA Partisi Haliliye İlçe Başkanlıyı için kulisler hareketlenmeye başladı. İlçe Başkanlığı için Bilal Ağadayı ve Abdülhamit Karakeçili’nin isimleri geçiyor.

Ali Babacan‘ın liderliğinde kurulan DEVA Partisi’nde çalışmalar yurdun dört bir yanında devam ediyorŞanlıurfa’da çalışmalar devam ederken, İl Başkanlığı koltuğuna Ahmet Tüysüz oturmuştu.

İl Başkanı’nın belirlenmesinden sonra İl Kurucu Heyeti’de belirlenmişti. İl Kurucu Heyeti’nde Sabri Yetim, Abdülhamit Karakeçili, Ömer Yılan, Davut Seyitoğlu, İbrahim Asoğlu ve Fehime Çoban Avcı yer aldı.

 

İl Kurucu Heyeti’nin de belirlenmesinden sonra gözler bu seferde ilçe başkanları ve yönetimlerine çevrildi. Ankara kulislerinden alınan bilgilere göre ise, şu sıralar Haliliye İlçe Başkanlığı için çalışmalar devam ediyor. Kulislere göre, Haliliye İlçe Başkanlığı için DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacın’ın masasına iki isim gitti.

Haliliye İlçe Başkanlığı için DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacın’ın önüne giden isimlerden birisi Mali Müşavir Bilal Ağadayı olurken, diğer isim ise İl Kurucu Heyeti’nde de yer alan Abdülhamit Karakeçeli oldu.

Haliliye İlçe Başkanlığı için DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacın’ın kısa süre içerisinde Haliliye İlçe Başkanı’nı belirleyeeği ve bu ismin kamuoyuna tanıtılacağı öğrenildi.