SON DAKİKA

Urfa’da hastanede tecavüz iddiası: Soruşturma başlatıldı, 3 kişi açığa alındı!

Bu haber 04 Mayıs 2021 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bilgi İşlem biriminde çalışan 5 erkeğin, işitme engelli bir kadını hastanede sistematik olarak tecavüze maruz bıraktığı iddia edildi. İddia üzerine soruşturma başlatılırken, olayda adı geçen 3 personelin de açığa alındığı ve soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.
İddiaya göre, olay geçtiğimiz hafta Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi.
SORUŞTURMA AÇILDI
Urfa’da Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bilgi İşlem biriminde çalışan ve yaşları 30 ile 40 arasında değişen 5 erkeğin, 30 yaşındaki işitme engelli bir kadını tecavüze maruz bıraktıkları iddiası gündeme düştü. Olayın ortaya çıkması sonrası C.İ., A.Ç. ve N.A. hakkında idari soruşturma başlatıldı.
3 PERSONEL AÇIĞA ALINDI
İddialar üzerine olayla ilgili ulaştığımız İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma olduğunu ve bilgi paylaşamayacağını belirtti. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi ise, soruşturmanın devam ettiğini, basına bilgi paylaşamayacağını ifade etti. Soruşturmayı doğrulayan yetkili, olay sonucunda 3 personelin açığa alındığını, olayla ilgili güvenlik kameralarının alınıp incelemeye başladığını ifade etti.