SON DAKİKA

Şanlıurfa’daki işsiz vatandaşlar dikkat! BOTAŞ alım yapıyor

Bu haber 27 Ocak 2021 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ) tarafından yayımlanan ilana göre 268 kişilik personel alımı yapılıyor. Buna göre, alım yapılacak illerden birisi de Şanlıurfa oldu.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ) tarafından yayımlanan ilana göre 268 kişilik personel alımı yapılıyor. 
BOTAŞ PERSONEL ALIMI KADRO SAYISI!Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre BOTAŞ farklı illerde ve çeşitli alanlarda 74 mühendis, 149 teknisyen, 16 itfaiye görevlisi, 3 büro görevlisi, 23 uzman yardımcısı ve 3 müfettiş yardımcısı istihdam edecek. Alımlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yapılacak. 
BOTAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİBOTAŞ personel alımı için başvuru tarihleri sadece dört gün sürecek. 25 Ocak 2021 tarihinde başlayacak olan başvurular, 29 Ocak 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar yapılabilecek.Öte yandan, personel alımına ilişkin detaylı açıklama ve başvuru formu İŞKUR'un adresinde yayımlandı. BOTAŞ iş ilanı kapsamında aşağıda yer alan il ve mühendislik ile diğer alanları kapsayacak personel alım ilanı bugün itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanarak resmi süreç başladı.
BOTAŞ HANGİ İLLERE PERSONEL ALIMI YAPACAK?BOTAŞ 268 personel alımını; Ankara, Aksaray, Adana, Şanlıurfa, Kayseri, İstanbul, Bursa, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Ağrı, Aydın, Kocaeli, Erzurum, Diyarbakır, Kars, Iğdır, Ardahan, Samsun, Çorum, Trabzon illerinde çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağı bildirildi.
BOTAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?BOTAŞ personel alımı ilanında yer alan bilgiye göre, "İlanlara Başvurular Türkiye İş Kurumu Üzerinden Yapılacaktır" denildi.. BOTAŞ ilanları, 25.01.2021-29.01.2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumununhttp://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/JobsOnAir.aspx internet adresindeyayımlanacaktır. İŞKUR aboneliği olmayan ama başvuru yapmak isteyen adaylar en yakın İŞKUR merkezine giderek ya da İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden kayıt yaptıktan sonra başvuru yapabilecek.
BOTAŞ PERSONEL ALIMI HANGİ MESLEKLERDEN OLACAK?5 Elektrik Mühendisi,14 Makine Mühendisi,3 Petrol ve Doğalgaz Mühendisi,21 Elektrik- Elektronik Mühendisi,6 İnşaat Mühendisi,9 Harita Mühendisliği – Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği2 Çevre Mühendisi,3 Kimya Mühendisi,6 Bilgisayar Mühendisi- Harita Mühendisliği – Jeodezi ve FotogrametriMühendisliği1 Matematik Mühendisliği / Harita Mühendisliği – Jeodezi veFotogrametri Mühendisliği,1 Jeoloji Mühendisi,1 Enerji Sistemleri Mühendisliği,3 Endüstri Mühendisliği / İşletme Mühendisliği/ Matematik Mühendisi,3 SBF / İİBF Hukuk,5 İşletme,6 İBFF,4 Hukuk,1 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi,2 kamu Yönetimi çalışma – Ekonomisti ve Endüstri İlişkileri,1 İletişim Fakültesi,2 Bilgi Yönetimi / Bilgi ve Belge Yönetimi ( Büro İşçisi ),1 Grafik Tasarımı ( Büro İşçisi ),16 Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ( İtfaiye Görevlisi ),50 Elektrik- Elektronik Teknolojisi Elektrik / Elektronik Teknolojisi /Elektronik teknolojisi ( Diğer Teknisyen ve Tekniker ),14 Makine Teknolojisi ( Diğer Teknisyen ve Tekniker ),3 İş Sağlığı ve Güvenliği ( Diğer Teknisyen ve Tekniker ),13 İnşaat Teknolojisi ( Diğer Teknisyen ve Tekniker ),4 Bilgisayar teknolojisi ( Diğer Teknisyen ve Tekniker ),34 Makine Teknolojisi ( Diğer Teknisyen ve Tekniker ),21 Elektrik / Elektrik Teknolojisi ( Diğer Teknisyen ve Tekniker ),9 Harita Teknisyeni ( Diğer Teknisyen ve Tekniker )1 Tesisat teknolojisi ve İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ( DiğerTeknisyen ve Tekniker