Şanlıurfa’da 2023 Sonbahar – Kış Yarış Sezonu Start Aldı | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

Şanlıurfa’da 2023 Sonbahar – Kış Yarış Sezonu Start Aldı

Şanlıurfa Hipodromu 2023 Sonbahar – Kış Yarış Sezonu Vali Şıldak’ın katıldığı açılış töreni ile başladı. Sezonun ilk yarışının ardından düzenlenen seremonide Vali Şıldak kazasız bir sezon dileklerinde bulundu.

Bu haber 13 Kasım 2023 - 17:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da yıl sonuna kadar sürecek olan 2023 Sonbahar – Kış Yarış Sezonu’na bugün Vali Hasan Şıldak’ın katılımıyla start verildi. Şanlıurfa Hipodromu’nda uzun bir aranın ardından kum pistte 1400 metre koşulan açılış koşusunu Jokey Necmi Altın’la yarışan 3 numaralı Kanekonun Torunu isimli at kazandı.

Yarışın ardından padok alanında düzenlenen açılış seremonisinde, kazanan atın sahibi İbrahim Canlıkaya adına vekalet eden Nejdet Akıl’a Vali Şıldak plaket vererek başarılı bir sezon dileğinde bulundu.

Törene Vali Şıldak ile birlikte Vali Yardımcısı Yasin Akgül, Suruç Kaymakamı İbrahim Güneş, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, AK Parti MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Eyüp Ege, at sahipleri ve yarışseverler katıldı.