Gazzeli hastaların nakli için üç ülkeden Sağlık Koordinasyon Ekibi oluşturuldu | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

Gazzeli hastaların nakli için üç ülkeden Sağlık Koordinasyon Ekibi oluşturuldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Mısır Sağlık Bakanı ile Gazze’deki kanser hastası çocukların tedavisine yönelik görüşme gerçekleştirdi.

Bu haber 10 Kasım 2023 - 9:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mısır Sağlık Bakanı ile dün, Gazze’deki kanser hastası çocukların tedavisine yönelik önemli bir görüşme gerçekleştiren Bakan Koca, Türk-Filistin Dostluk Hastanesinde tedavi gören kanser hastalarının başta çocuklar olmak üzere, Refah sınır kapısından ilk etapta Mısırın Şeyh Zuvaid ve El-Ariş Hastanelerine nakledileceğini açıkladı.

Bakan Koca, kanser hastası çocukları Mısır Sağlık Bakanı ile birlikte ziyaret edeceklerini belirterek “Gazze’den gelecek hastaların tedavilerini Türkiye’den gönderilecek sağlık personelleri ile Mısırlı meslektaşları birlikte gerçekleştirecekler. İkinci etapta ise durumu uygun hastaların uçak ambulanslarla Türkiye’ye getirilmesi planlanacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Gazzeli hastaların Refah sınır kapısından nakli için yürütülen diplomasi faaliyetlerinde ayrıca İsrail Sağlık Bakanı ile temas kurularak üç ülkeden (Türkiye, Mısır, İsrail) irtibat kişilerinin görevlendirildiği Sağlık Koordinasyon Ekibinin oluşturulduğunu duyurdu.

Hibya Haber Ajansı