Filistin Yapımı “Burası Cennet Olmalı” Filmi Şanlıurfa’da Seyirci İle Buluşuyor | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

 Filistin Yapımı “Burası Cennet Olmalı” Filmi Şanlıurfa’da Seyirci İle Buluşuyor

Filistin Yapımı “Burası Cennet Olmalı” Filmi Bu Yıl Uluslararası Göbeklitepe Film Festivalinde Seyirci İle Buluşuyor.

Bu haber 09 Kasım 2023 - 15:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yönetmenliğini Elia Suleiman’ın Yaptığı Trt’nin Yapım ortağı olduğu burası cennet olmalı filmi Uluslararası Göbeklitepe Film Festivalinde seyirci ile buluşuyor.

Gecen yıl İlkinin yapıldığı ve yoğun bir ilgi ile karşılaşan Uluslararası Göbeklitepe Film Festivalinin ikincisi 24-26 Kasım tarihleri arasında Necmettin Cevheri Gösteri ve Kültür Merkezinde düzenlenecek. Bu yıl izleyici ile buluşacak filmler arasında en çok dikkat çeken yapımlar arasında yine Trt ortak yapımı olan Ukrayna’nın Oscar adayı Klondike filmi ile beraber Filistin yapımı Burası Cennet Olmalı filmleri oldu.

Birçok şehre seyahat eden ve hepsinde de anavatanı Filistin ile türlü benzerlikler bulan bir adamın hikâyesinin konu edinildiği filmde. Elia Suleiman, kendisine Filistin’den başka bir vatan aramak için yola koyulur. Ancak onun yeni bir yaşam vaadi, kısa süre içerisinde bir hatalar silsilesine dönüşür. Filistin’den başlayıp, New York, Doha ve Paris’e seyahat eden Suleiman, gittiği yerlerdeki bir şeylerin ona evini hatırlattığını fark eder. Polis, sınır kontrolleri ve ırkçılık gittiği her yerde onunla birliktedir. Yeni bir topluma entegre olabilmek için elinden geleni yapan Suleiman, herkesin ona sürekli nereden geldiğini hatırlatması ile karşı karşıya kalır. Ait olma arayışı içinde olan Suleiman, gerçekten nereye evim deriz sorusuna yanıt bulmaya çalışır.

Filistin Yapımı “Burası Cennet Olmalı” filmi 25 Kasım Cumartesi Günü Saat 16:00’da Necmettin Cevheri Gösteri ve Kültür merkezinde Uluslararası Göbeklitepe Film Festivali bünyesinde ücretsiz olarak seyirci ile buluşacak