Fecr İnsani Yardım Derneği Gazze’ye yardım kampanyası başlattı | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

Fecr İnsani Yardım Derneği Gazze’ye yardım kampanyası başlattı

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Fecr İnsani Yardım Derneği, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonrası bölgedeki mağdurlara yardım etmek için yardım kampanyası başlattı. Harran’lı hayırseverler Kampanya ya kısa sürede büyük ilgi gösterdi.

Bu haber 01 Kasım 2023 - 7:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa nın Harran ilçesinde Fecr İnsani Yardım Derneği, İsrail in Gazze’ye yönelik saldırıları sonrası bölgedeki mağdurlara yardım etmek için yardım kampanyası başlattı. Harran’lı hayırseverler Kampanya ya kısa sürede büyük ilgi gösterdi.

Harran’lı vatandaşların Derneğe yaptığı bağışların Gazzede gıda, ilaç, kıyafet ve barınma gibi temel ihtiyaç maddelerini kapsayacağı belirtildi.

Dernek Başkanı Yusuf Aygün, yaptığı açıklamada: “Harran halkı, Gazze’deki kardeşlerine yardım etmek için seferber oldu. Kampanyamız kapsamında kısa sürede büyük bir bağış toplandı. Bu bağışlar, en kısa sürede Gazze’ye ulaştırılacak” dedi.

Aygün; “Harran halkı, bu dayanışmayla dünyaya örnek bir davranış göstererek umutlarımızı yeniden yeşertti. Rabbim, bu yardımları yapan tüm hayırseverlere ecirlerini versin” ifadelerini kullandı.

Kampanyaya, Harran’ın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından da destek geldiği bildirildi.

Kampanya kapsamında toplanan bağışlar, Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı belirtildi.