CHP’Lİ Başkan Karadağ ‘dan DSİ’ye tepki! | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

CHP’Lİ Başkan Karadağ ‘dan DSİ’ye tepki!

CHP İl başkanı Ferhat Karadağ’dan DSİ’ ye,sulama ücretlerine indirim süresi tepkisi!

Bu haber 21 Kasım 2023 - 14:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Şanlıurfa İl başkanı Ferhat Karadağ, DSİ’nin çifçilere sulama ücretlerini 10 kasıma kadar ödemeleri durumunda %50 indirim uygulamasına “Çiftçi mısır hasadını daha bitiremedi, pamuk satan çiftçilerse daha vadedeki parasını alamadı, çiftçi parayı şimdi nerde bulsun” diyerek indirim süresinin kısa tutulduğunu ifade etti.

“İndirim tarihini kısa tutmak çiftçiye ne gibi fayda sağlayacak” diyen CHP Şanlıurfa İl başkanı Ferhat Karadağ şunları söyledi:

“DSİ’ye bağlı sulama birlikleri çiftçilerden alacakları sulama ücretlerine 10 kasıma kadar geçerli olan %50 indirim uyguladı. Fakat çiftçinin %70’i halen mısır hasadı yapmadı,pamuk hasadı yapan çiftçiyse henüz vadedeki parasını alamadı.
Rekoltenin düşük olduğu, açıklanan alım fiyatının çiftçinin maliyetini bile kurtarmadığı bu süreçte, çiftçi daha parasını alamadan indirim tarihini kısa tutmak çiftçiye ne gibi fayda sağlayacak? Yeni sezona başlayacak olan çiftçilerse hangi parayla üretim yapacak?” dedi.