Bir Gönül Meselesi: Filistin’e İnsani Destekv | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

Bir Gönül Meselesi: Filistin’e İnsani Destekv

Şanlıurfa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ve İHH Şanlıurfa Temsilciliği işbirliği ile gerçekleşen bir resim çalıştayı ve sergisi, Balıklıgöl amfi yerleşkesinde 60 öğrenciye ev sahipliği yaptı.

Bu haber 01 Kasım 2023 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ve İHH Şanlıurfa Temsilciliği işbirliği ile gerçekleşen bir resim çalıştayı ve sergisi, Balıklıgöl amfi yerleşkesinde 60 öğrenciye ev sahipliği yaptı. Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atilla ve İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem gibi önemli isimler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, çalışmanın Filistin’deki dram ve şiddeti öğrencilerin kendi duygu dünyalarıyla ifade etmelerinin önemine vurgu yaparak, “Bu, insanlık adına oldukça önemlidir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerimiz konusunda bilgilendirmek bizim asli görevimizdir” dedi. Sultanoğlu, Gazze’deki bombardıman saldırılarını insanlık adına kabul edilemez olarak nitelendirdi.

İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla ise bu anlamlı çalışma için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve katılım gösteren öğrencilere teşekkür etti. Ayrıca, çalışmayı organize eden Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi üyesi eğitimci ressam Muharrem Çelik’e de ayrıca teşekkür etti.

Milli Eğitim olarak bu çalışmanın 13 ilçede yarışmasını yapmayı düşündüklerini belirten Behçet Atilla, ödülleri kendilerinin üstleneceklerini de sözlerine ekledi. İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, çocukların resimleriyle dünyaya önemli bir mesaj verdiğini ifade ederek savaş altındaki çocukların barışa ve huzura kavuşması için bu çalışmanın anlamlı olduğunu vurguladı.

AR-GE üyesi eğitimci ressam Muharrem Çelik, bu çalışmanın tüm sanatçılara örnek olacağını söyleyerek, sanatçıların barıştan yana olduğunu belirtti. Çelik, Filistin’deki savaşın bir an önce sona ermesini temenni etti. Resim çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan eserler, Balıklı Göl’de bir resim sergisi ile taçlandırıldı.