12. Kalkınma Planı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

12. Kalkınma Planı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 12. Kalkınma Planının, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki çalışmaların ardından TBMM Genel Kurulu’nda oy çokluğu ile kabul edildiğini açıkladı.

Bu haber 01 Kasım 2023 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Beş yıllık kalkınma hedeflerini içeren 12. Kalkınma Planının, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki çalışmaların ardından TBMM Genel Kurulu’nda oy çokluğu ile kabul edildiğini açıklayan Yılmaz, şu ifadelere yer verdi:

“Planımız, 2053 perspektifi ile 2022 yılı Haziran ayından itibaren başlayan çalışmalar neticesinde katılımcı bir yaklaşımla ve titizlikle tamamlanmıştır. Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılı’nı idrak ettiğimiz bu tarihi günlerde milletimizin takdirine sunduğumuz 12. Kalkınma Planımız, Türkiye Yüzyılı’nda yeni ekonomik zaferlere erişmemizde yol haritamız olacak. 12. Kalkınma Planımıza görüş, yapıcı eleştiri ve önerilerle katkı sağlayan değerli Milletvekillerimize teşekkür ediyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı