Babacan: “Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan bu olayların hesabını tarih soracaktır” | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

Babacan: “Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan bu olayların hesabını tarih soracaktır”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail’in Gazze’ye başlattığı operasyon sonrası yaşanan bu faciaya “Dur” denmeden önce kaç masum sivilin daha hayatını kaybetmesi gerektiğini sordu.

Bu haber 28 Ekim 2023 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD ve bazı Avrupa ülkeleri olmak üzere İsrail Hükümetinin insanlık ve savaş suçlarına destek veren ülkelere ne zaman dur denileceğini soran Babacan, açıklamasında şunları kaydetti:

“İsrail Gazze’de çocuk, kadın, sivil ayrımı gözetmeksizin yürüttüğü kıyımı ve hastane, okul, cami ayırmadan sürdürdüğü topyekün yıkım hareketini bu gece yeni bir safhaya taşıdı. Bu operasyon, milyonlarca insanın evinden, yurdundan edilmesi ve “Etnik temizlik” anlamına geliyor. BM Genel Kurulunun ateşkes çağrısı kararı aldığı bir günde başlayan bu işgal, İsrail’in uluslararası kamuoyunu ve hukuku yok saydığının yeni bir örneğidir. Başta ABD ve bazı Avrupa ülkeleri olmak üzere İsrail Hükümetinin insanlık ve savaş suçlarına destek veren ülkelere sormak istiyorum: Yaşanan bu faciaya “Dur” demeden önce kaç masum sivilin daha hayatını kaybetmesi gerekiyor?  Kuşkusuz ki tüm dünyanın gözü önünde yaşanan bu olayların hesabını tarih soracaktır.”

Hibya Haber Ajansı