SON DAKİKA

Bakan Koca’dan, Urfa Açıklaması: “Asla toleransımız yok. Gereği yapılacak “

Bu haber 14 Ekim 2021 - 3:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, Şanlıurfa'da aile sağlık merkezinde hasta yakınları tarafından sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıya tepki gösterdi.Gereği yapılacağını söyledi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şanlıurfa'da 2 kişinin bir sağlık personeline saldırıda bulunmasına ilişkin, "Asla toleransımız yok. Gereği yapılacak." değerlendirmesinde bulundu.
BAKAN KOCA'DAN SOSYAL MEDYADAN TEPKİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  Şanlıurfa'da, bir yakınlarına ilaç yazdırmak için geldikleri aile sağlığı merkezinde, hastayı muayene etmeden ilaç yazamayacağını söyleyen Aile Hekimi Mehmet Emin A. ile tartışan, yaşanan arbedenin ardından dışarı çıkarılınca da merkezin kapı ve pencerelerini tekmeleyen kişilere tepki gösterdi. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Şiddet! Olayların çoğu medyaya yansımıyor. Beyaz Kod uygulamasına çok az durumda başvuruluyor. Dünyada rastlanmayan bir ifade bizde sık sık haber başlığı: 'Sağlıkta şiddet!' Şanlıurfa'da bir aile hekimliğimizde yeni bir örneğini yaşadık. Asla toleransımız yok. Gereği yapılacak!" ifadelerini kullandı.