SON DAKİKA

Şanlıurfa’da, FETÖ operasyonu: 8 gözaltı

Bu haber 14 Eylül 2021 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa'da FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonunda aralarında 4 kamu çalışanının da bulunduğu örgütün mahrem imamıyla irtibatlı olduğu belirlenen 8 şüpheli gözaltına alındı.

( RHA Ajans /RHA ) – Şanlıurfa'da FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonunda aralarında 4 kamu çalışanının da bulunduğu örgütün mahrem imamıyla irtibatlı olduğu belirlenen 8 şüpheli gözaltına alındı.
Emniyetten yapılan açıklamada: ''Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerini tespit ve deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda;14.09. 2021 günü Şanlıurfa İl ve İlçelerinde yapılan operasyonel faaliyet sonrası, örgütün tepe yönetimi ve Emniyet mahrem imamı ile irtibatları bulunduğu tespit edilen aralarında (4) kamu çalışanı olan toplamda (8) şahıs yakalanmış olup örgüt elebaşı tarafından kaleme alınmış kitaplara ve çok sayıda dijital materyale el konulmuştur.Şüpheli (8) şahsın işlemleri Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde devam etmektedir.Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''