SON DAKİKA

Şirinkuyu Parkı mahalle sakinlerinin hizmetine açıldı

Bu haber 01 Mayıs 2021 - 0:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siverek Belediyesi daha önce atıl durumda bulunan Şirinkuyu parkını modern hale getirerek vatandaşların hizmetine sundu.
Yaklaşık iki önce Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanan Şirinkuyu parkına çocukların talebi üzerine ekiplerceçocuk oyun grubu yerleştirildi.
Çevre düzenleme ve dinlenme alanlarında çalışmalarını tamamlayan ekipler, parkı modern bir görünüme kazandırarak mahalle sakinleri ve çocukların hizmetine sundu.
2 ay önce atıl durumda bulunan Şirinkuyu parkını modern bir parka görünümüne kazandırdıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koşar şunları kaydetti:“Mahalle sakinlerimizin talebi doğrultusunda çocuklarımızın oyun alanlarının olmadığını fark ettik, Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın talimatıyla hızlı bir şekilde atıl durumda bulunan parkımızda çalışmalara başlayarak 2 ay gibi kısa bir sürede çalışmaları tamamlayarak hem çocuklarımızın eğlenebileceği oyun alanı hem de mahalle sakinlerinin boş vakitlerini geçirebilecek bir alan haline getirdik.Yeni park alanlarının oluşturulmasıyla ilgili projelerimizde bulunuyor.En kısa sürede projelerimizi hayata geçirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
Koşar, ilçe genelindeki parklara 35 çocuk oyun grubu yerleştirildiğini ifade ederek, “Kent ormanı ve Ofis Park’ta çalışmalarımız sürüyor. Yaşanan pandemi kısıtlamaları nedeniyle çalışmalarımızı bayramdan sonra hızlandırmayı planlıyoruz. Gerek mahalle muhtarlarımız gerekse de vatandaşlarımızdan gelen talepleri imkanlar ölçüsünde değerlendirip çalışmaları bu yönde sürdürüyoruz.” dedi.
Mahalle sakinleri, mahallelerine kazandırılan parkla ilgili Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ve ekiplerine teşekkür etti.