SON DAKİKA

“Bayram Tadında Bayramlara…”

Bu haber 12 Mayıs 2021 - 20:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfaİl Başkanı Av. Ahmet TÜYSÜZ Ramazan Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

  Başkan Ahmet TÜYSÜZ mesajında şunları ifade etti: “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bayram olan 11 ayın sultanı Ramazan ayını bu senede geride bıraktık. Ramazanın gidişi hüzün, sonrası ise bayram olması hasebiyle bir sevinçtir. Ancak içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde maalesef bu sevinci yaşayamıyoruz. Bayram demek; küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden, yaşdaşları ise kucaklamaktır. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle çok uzun süredir bu sevdiğimiz ve özlem duyduğumuz hasletlerden uzağız. Temennim bir sonraki bayramımız olan Kurban Bayramında dünyayı kasıp kavuran bu virüsün etkisinden ciddi oranda kurtulmak ve bayramı bayram tadında yaşamaktır” dedi.
 
Mesajında İsrail’in Filistin topraklarındaki zulmüne de değinen Başkan Tüysüz: “Yanı sıra Ramazan’ın son günlerinde maalesef Müslüman dünyasını ve içinde insanlık ruhu taşıyan herkesi yasa boğan ve işgalci İsrail tarafından bir Ramazan geleneği haline getirilen İsrail’in Filistin topraklarında yaptığı zulümdür. Bu zulüm; dini, dili, rengi, cinsiyeti ne olursa olsun kimsenin kabul etmeyeceği bir durumdur. Ancak sadece sıradanlaşan kınamalar ile cevap vermek, sıradanlaşan mesajlar göndermek bize devam eden bu zulümler için yeterli olmadığını göstermiştir. İnsanlıktan yana tüm milletlerin bu zulme karşı dik duruş gösterip, devletler nezdinde atması gereken adımları atması gerekmektedir.
 
            Bu duygu ve düşünceler ile ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafında yaşayan Şanlıurfalı hemşerilerimiz başta olmak üzere herkesin bayramını can-ı gönülden tebrik ediyor, hayırlı ve sağlıklı bayramlar diliyorum” dedi.