SON DAKİKA

Maske ve Sosyal Mesafeyi Hiçe Saydılar

Bu haber 04 Nisan 2021 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA Ajans/RHA)-Ülkede vaka sayıları tekrar yükselmesine rağmen, Şanlıurfa’da özel bir okulun etkinliğinde maske ve sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

Ülkede vaka sayıları tekrar yükselmesine rağmen, Şanlıurfa’da özel bir okulun etkinliğinde maske ve sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.
Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayıları tekrar yükselişe geçerken, yetkililer, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması için vatandaşa uyarılarda bulunuyor.
Tüm yapılan uyarılara rağmen Şanlıurfa'da özel bir okulun düzenlediği etkinlikte sosyal mesafe ve maske kuralını hiçe sayması dikkat çekiyor.
Özel okulda yaşanan bu etkinliğin oluşturduğu vurdumduymazlık ve yoğunluk ise bir marifetmiş gibi basına servis edildi.
İŞTE BASINA SERVİS EDİLEN O METİN
'Özel Urfa Çamlıca Koleji'nin düzenlediği İkindi Çayı etkinliği 3 Nisan Cumartesi günü 15.00-18.00 saatleri arası yoğun ilgi ile gerçekleşti. Halka açık düzenlenen etkinlikte canlı müzik, uçurtma şenliği, zeka oyunları, resim çalışması, futbol, voleybol, basketbol gibi eğlenceler ile misafirler açık alanda aileleri ve dostları ile keyifli vakit geçirdiler.Açık büfe ikramlar ve çay eşliğinde doğanın tadını çıkaran misafirler geniş ve açık alanda böyle etkinliklerin pandemi sürecinde iyi geldiğini ve tekrarlanması gerektiğini ifade ederek memnun bir şekilde etkinlikten ayrıldılar.''