SON DAKİKA

Gelecek Partili yönetici önce Araplara hakaret etti! Sonra ise çark etti

Bu haber 08 Mart 2021 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa Gelecek Partisi İl Sekreteri Eyyüp Gürgül, sosyal medya hesabından Arap vatandaşları rencide edecek bir paylaşımda bulundu. Eğitimci olarak bilinen Gürgül, daha sonrasında tepkiler üzerine çark ederek yorumunu sildi.
Şanlıurfa Gelecek Partisi İl Sekreteri Eyyüp Gürgül, skandal bir paylaşıma imza attı.
Eğitimci olarak bilinen Şanlıurfa Gelecek Partisi İl Sekreteri Eyyüp Gürgül, sosyal medya hesabından Arap vatandaşları rencide edecek bir paylaşımda bulundu.
ŞANLIURFA ARAPLARI TEPKİ GÖSTERDİ
Gürgül sosyal medya paylaşımında, Arap vatandaşları para ile ilişkilendirerek, ““PARA, tersten okununca ARAP oluyor, ikisi arasındaki bağlantı sadece bu mu sizce?” ifadelerini kullandı. Yapılan bu paylaşım Şanlıurfa’da ikamet eden birçok Arap vatandaştan tepki çekti.
ÇARK ETTİ!
Şanlıurfa Gelecek Partisi İl Sekreteri Eyyüp Gürgül, gelen tepkiler üzerine paylaşımı silerek yeni bir açıklama yaptı ve kendince masum olduğunu belirtti.
PARTİ YÖNETİMİ UYUYOR MU?
Öte yandan bünyesinde Arap asıllı vatandaşları da bulunduran Şanlıurfa Gelecek Partisi İl Başkanlığı’nın Gürgül hakkında disiplin soruşturması başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu oldu.
 
ARAP BÖLGESİ’NDEN DE SORUMLU!
Gelecek Partisi’nde Viranşehir ve Ceylanpınar bölgesinden de sorumlu olan Gürgül’ün sorumlu olduğu bölgede yaşayan vatandaşlara yönelik bu paylaşımı ise pes dedirtti.