SON DAKİKA

Eğitimde fırsat eşitliği ücretsiz sınavla başlıyor! Urfa’da da yapılacak

Bu haber 01 Mart 2021 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – Anne ve/veya babasını kaybetmiş, maddi durumu elverişsiz öğrencilere 8 yıl boyunca tam burslu, nitelikli eğitim imkanı sunan Darüşşafaka'ya giriş sınavı için başvurular başladı. Sınavın yapılacağı illerden birisi de Şanlıurfa olacak.
Anne ve/veya babasını kaybetmiş, maddi durumu elverişsiz öğrencilere 8 yıl boyunca tam burslu, nitelikli eğitim imkanı sunan Darüşşafaka'ya giriş sınavı için başvurular başladı. 
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olarak 1863 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, gelecek yıl okula başlayacak yeni öğrencileri için sınav başvuru sürecinin başladığını açıkladı.
Tamamen ücretsiz olan sınav için takvim ve detaylar da netleşti. Söz konusu sınav, 30 Mayıs 2021 Pazar günü saat 10: 00'da Türkiye'nin farklı bölgelerindeki 28 il merkezinde gerçekleşecek. 
Sınav; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'da yapılacak.
Sınava Türkiye'nin her ilinden başvuru kabul edilecek; söz konusu 28 il dışından sınava katılacak, maddi durumu elverişsiz öğrenci ve velilerinin en yakın sınav merkezine gelmek için yapacakları ulaşım masrafına ise Darüşşafaka Cemiyeti tarafından destek verilecek.
Sınav için başvurular 24 Mayıs tarihine kadar devam edecek.