SON DAKİKA

Rasulayn’da 2 patlama! Valilik açıklama yaptı

Bu haber 03 Şubat 2021 - 13:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – Rasulayn İlçe merkezinde bir dükkânda el yapımı patlayıcının (EYP) PKK/KCK-PYD/YPG’li teröristlerce patlatılması sonucu 1 kişi yaralandı.
Rasulayn İlçe merkezinde bir dükkânda el yapımı patlayıcının (EYP) PKK/KCK-PYD/YPG’li teröristlerce  patlatılması sonucu 1 kişi yaralandı. Yaralanan vatandaş Rasulayn Hastanesinde tedavi altına alındı.
Rasulayn ilçe merkezinde başka bir dükkânda ikinci bir patlama meydana geldi. Patlamada her hangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.
Konuyla ilgili Şanlıurfa Valili tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"03.02.2021 tarihinde, saat 14.00 sıralarında Rasulayn İlçe merkezinde bir dükkânda el yapımı patlayıcının (EYP) PKK/KCK-PYD/YPG’li teröristlerce  patlatılması sonucu yaralanan (1) kişi Rasulayn Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Patlamayı müteakip Rasulayn ilçe merkezinde başka bir dükkânda ikinci bir patlama meydana gelmiş olup, patlamada her hangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır.
Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaylara ilişkin tahkikata başlanmıştır. 
Masum Suriyeli sivil vatandaşları hedef alan hain saldırıları gerçekleştiren PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü lanetliyor, alçak saldırıda yaralanan vatandaşa Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyoruz. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "