SON DAKİKA

Kısıtlama başladı.. Şanlıurfa’da cadde ve sokaklarda sessizlik hakim

Bu haber 20 Şubat 2021 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA)-Urfalılar yasağa uyuyor! Şanlıurfa'da cadde ve sokaklarda kısıtlama sessizliği hakim.

Şanlıurfa'da yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.
Sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında,dün akşam saat 21.00'de başlayan ve 22 Şubat Pazartesi günü 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Şanlıurfa genelinde kısıtlamanın ilk gününde cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.
İçişleri Bakanlığınca daha önce çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm tedbirler alındı.
Buna göre; market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçiler, cumartesi ve pazar günü 10.00-17.00 saatlerinde açık olacak. Yine belirtilen süre içinde bu iş yerleri aldıkları siparişleri teslim edebilecek. Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı gibi iş yerleri cumartesi ve pazar günü 10.00-24.00 saatlerinde paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Çevrim içi sipariş firmaları da kısıtlama süresince 10.00-24.00 saatlerinde siparişleri teslim edebilecek.
Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (cumartesi-pazar), ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.