SON DAKİKA

Kadın kahramanlar dile geldi, çocuklara değer verdi

Bu haber 11 Şubat 2021 - 13:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karaköprü Ali Baba İlkokulu 3-E sınıfı öğretmeni F.Hümeyra ÖĞÜT ve öğrencilerinin bu yıl ortak olduğu “Bana Değer Verir misin?” eTwinning projesinin Ocak ayı değerlerinden birisi olan Vefa ve Özveri değerinde milli mücadele döneminde yaşayan ve vatanı uğruna fedakârlıklar yapan, özveriyle çalışan kadın kahramanlarımızın hayat hikâyeleri öğrenciler tarafından canlandırılıp anlatıldı. Proje ortağı olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yapılan sunumda gururlu ve duygulu anlar yaşandı.
        Karaköprü Ali Baba İlkokulu 3-E sınıfı öğretmeni F.Hümeyra ÖĞÜT ve öğrencilerinin bu yıl ortak olduğu  “Bana Değer Verir misin?” eTwinning projesinin Ocak ayı değerlerinden birisi olan Vefa ve Özveri değerinde milli mücadele döneminde yaşayan ve vatanı uğruna fedakârlıklar yapan, özveriyle çalışan kadın kahramanlarımızın hayat hikâyeleri öğrenciler tarafından canlandırılıp anlatıldı. Proje ortağı olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yapılan sunumda gururlu ve duygulu anlar yaşandı.
Ünlü Yazar Suat TURGUT un Değerler Eğitimi kitaplarından yola çıkarak kurulan “Bana Değer Verir misin?” eTwinning projesinin amacı, toplumun temel yapı taşı olan değerlerimizi yeni nesillere aktarmak, bu değerleri yaparak-yaşayarak, model alarak içselleştirmelerini sağlamaktır. Dünyayı iyilik kurtaracak ve biz bu iyilikleri öğrencilerimize aşılamalıyız düşüncesiyle Türkiye’nin dört bir yanından bir araya gelen öğretmenler öğrencilerine her hafta o haftanın değeriyle ilgili planlanan etkinlikleri yaptırıyor. Bu sayede öğrenciler 52 temel değeri yaşayarak öğrenirken bir taraftan da 21.yy becerileri olan Bilgi İletişim Teknolojilerini derslerde etkin kullanmayı öğreniyorlar…
       Proje etkinlileri kapsamında;  tutumluluk haftasında kumbara tasarlama, üretim haftasında atık materyallerden kendi oyuncağını yapma, bilgi bilim keşif haftasında evde deneyler yapma ve bilim adamlarını tanıma, güven ve emanet haftasında canımızı vatanımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanları ve askerlerle söyleşiler yapıp teşekkür mektubu yazma, yardımseverlik işbirliği dayanışma haftasında köy okullarındaki arkadaşlarına kitap gönderimi yapma gibi çalışmalar yapıldı. Projenin son haftaki değeri olan Vefa ve Özveri değerinde her ilden bir öğrenci kadın kahramanlarımızı canlandırıp online bir toplantıda proje ortağı olan tüm öğretmen, öğrenci ve velilere tanıtım yaptılar. Bu etkinlikle anlatılan Şerife Bacı, Kara Fatma, Gördesli Makbule, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı, Ayşe Efe, Halide Edip Adıvar ve Zübeyde Hanım tüm öğrenciler tarafından daha iyi tanınmış oldu. Etkinlikte Ali Baba İlkokulu 3-E sınıfı öğrencisi Sümeyra KARADAŞ Halime ÇAVUŞ’ u başarıyla canlandırdı. Ayrıca canlandırma yapan tüm öğrencilerin o ruhu benimseyerek, yaşayarak, ay yıldızlı bayrak altında gururla seslendirmeleri herkesi o zamanlara götürdü ve duygulu anlar yaşandı. Etkinliğe katılan yazar Suat TURGUT tüm sunumları dinleyerek böyle bir proje başlatıp çocuklarımızı değerlerle yetiştiren öğretmenlere, değerlerimizle büyüyen ve aldığı görevi başarıyla tüm benliğiyle yerine getiren küçük kahramanlarımıza sonsuz teşekkürlerini sundu.