SON DAKİKA

Harran’daki olay Başkan Özyavuz’un Girişimleri sonucu Barışla son buldu

Bu haber 20 Şubat 2021 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfanın Harran ilçesi kırsalında akraba iki aile arasında yaşanan tartışmanın ilçe merkezine de taşınması sonrası yaşanan gelişmeler karşısında iki aile arasındaki husumetin sona ermesi için yoğun çaba harcayan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuzun girişimleri meyvesini verdi.

BAŞKAN ÖZYAVUZ: HARRAN HUZURUN ŞEHRİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR
Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfanın Harran ilçesi kırsalında akraba iki aile arasında yaşanan tartışmanın ilçe merkezine de taşınması sonrası yaşanan gelişmeler karşısında iki aile arasındaki husumetin sona ermesi için yoğun çaba harcayan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuzun girişimleri meyvesini verdi. Bugün Çiçek ve Kurt ailesi fertleri Başkan Özyavuzu hanesinde ziyaret ederek husumetin barışla noktalandığını ilan etti. Başkan Özyavuz husumeti daha fazla uzatmadan barışa ikna olan ailelere teşekkür ederek Huzur şehri Harran her zaman huzur şehri olmaya devam edecektir dedi.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfanın Harran ilçe kırsalında akraba Çiçek ve Kurt ailesi fertleri arasında tartışma yaşanmış tartışma ilçe merkezine de taşınmıştı. O esnada çalışmaları yerinde incelemek sahada temaslarda bulunan Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz olay yerine ekip arkadaşlarıyla birlikte intikal etmiş her iki aile bireylerine de sağduyu çağrısında bulunmuştu.

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuzun yoğun girişimleri sonucu her iki aile bireyleri de barışa ikna olarak bugün Başkan Özyavuzun hanesinde bir araya geldi. Misafirleriyle tek tek ilgilenen Başkan Özyavuz her iki aile bireylerine de barışa ikna oldukları için teşekkür ederken benzer olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
Harranın bir huzur şehri olduğuna dikkat çeken ve bu huzurun da ilelebet devam edeceğinin altını çizen Başkan Özyavuz yaptığı açıklamada Bildiğiniz gibi huzur kenti Harranda geçtiğimiz günlerde akraba Çiçek ve Kurt ailesi arasında kırsalda yaşanan ufak bir tartışma Harran ilçe merkezine de taşınmıştı. Ben göreve geldiğim gün dedim ki Ben gücümü sizlerden alıyorum benim bir aşiretim yok. Benim aşiretim Harrandır. Onun için dün Sayın Valimiz Abdullah Erin ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Selçuk Doğuşun tavsiyesi ile bizlerin ve kanaat önderleri ile dostlarımızın araya girmesi ile bu ufak tartışma sulh ile sonuçlanmıştır. Bu da bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Ben bu sulhta emeği geçen başta Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah Erine Sayın İl Emniyet Müdürümüz Selçuk Doğuşa kanaat önderlerimizden Duveçet Aşiret Reisi Sayın Halil El Dihlize Şanlıurfadan gelen bütün kanaat önderlerimize Belediye Meclis Üyelerimize Sayın Hikmet Başaka Sayın Mustafa Acara Sayın Fevvaz El Dihlize Sayın Hadi Çiçeke ve Sayın Ahmet Kurta teşekkür ediyorum. Hepinize selamlarımı ve sevgilerimi iletirken bir daha inşallah Harranımızda böyle bir huzursuzluk yaşanmaz. Harran huzurun kentidir ve her zaman huzurun kenti olacaktır. Dedi.

Başkan Özyavuz ile bir araya gelen Çiçek ve Kurt ailesi fertleri ise yaşananlar sonrası barış sağlandığını ve barışa öncülük ettiği için de Başkan Özyavuza teşekkür ettiklerini kaydetti.