SON DAKİKA

Etwınnıng Projesinden Bizlere Gizemli Bir Mesaj Var…

Bu haber 22 Şubat 2021 - 8:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

The Mystery Of The Alphabet Etwınnıng Projesinden Bizlere Gizemli Bir Mesaj Var…
Projenin hikayesi şu şekilde;
Haliliye Bağlarbaşı İlkokulu’ndan İnci AYRANCIOĞLU ve Madrid, İspanya CEIP CIUDAD DE CORDOBA okulundan Jose Luis Segovia Sanchez’in kurucusu olduğu The Mystery Of The Alphabet(Alfabenin Gizemi) adlı eTwinning projesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini aynı projede bir araya getirmişti. Öğrenci yaş grubunun farklılaşması ve farklı branşlardan öğretmenlerin aynı projede çalışması projeye ilginç bir hava katmıştı.
Proje; Şanlıurfa'dan İnci AYRANCIOĞLU ve Burak BAŞER, Madrid'den Jose Luis Segovia Sanchez, Antalya’dan Füsun YENİ, Ordu’dan Ömer USLU ve Emel ATA BAKAL, Çankırı’dan Zeynep İNAN, Hatay’dan Kadriye KOCA, Mersin’den Elif Şahika UZBOZAĞAÇ öğretmenlerimizin ortak çalışmalarıyla yürütüldü. Önceki haber linkleri; aşağıdadır:THE MYSTERY OF THE ALPHABET (ALFABENİN GİZEMİ) isimli eTwinning projesinde;
Çocuklardan ilgilendikleri bir konuya göre çeşitli semboller tasarlamaları, tasarladıkları sembollerden alfabelerini oluşturmaları ve bu alfabeler ile çözülmesi gereken kodları belirlemeleri beklenmişti. Bu kapsamda yapılan proje Ekim ayında başlayıp Şubat ayında bitirildi. Ortaya çıkan 80 farklı alfabe ile çeşitli ürünler ve etkinlikler yapıldı. Proje ekibi, proje ürünleriyle dikkat çekmek için hazırladıkları bazı gizemli mesajları paylaştılar. Hazırlanan mesajlar, proje sürecinde tasarlanan alfabelerden en az bir karakter kullanılarak oluşturuldu.
Haberin sonunda gizemli mesajların içeriği açıklanmaktadır.
İşte Hazırlanan Proje Final Ürünleri;
Açıklamadan önce, ürünlere yazılan yazılar tüm proje ekibinin slogan çalışması yaparak oluşturduğu Dünya’ya mesajlarını içermektedir.
Seramik tabletlerde;
“KENDİNE BAK! VARLIĞIN DÜNYAYA TEHDİT OLMASIN!
LOOK AT YOURSELF! DO NOT THREATEN YOUR EXISTENCE TO THE WITH WORLD!”
Dijital afişte;
“İZLEMEKTEN SIKILMADINIZ MI? NE ZAMAN DÜĞMEYE BASACAKSINIZ?
TIRED OF WATCHING? WHEN WILL YOU PRESS THE BUTTON?” yazmaktadır.
Projenin Web Sitesi: https://alfabeningizemi.blogspot.com/