SON DAKİKA

Amerika ve Romanya’dan sonra Şimdi de Göbeklitepe’de Görüldü

Bu haber 05 Şubat 2021 - 15:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan Şanlıurfa’daki Haliliye ilçesindeki Göbeklitepe yakınlarında bulunan monolit metal blok yetkileri harekete geçirdi.Monolit metal blok Dünya'da daha öncede Amerika Birleşik Devletleri ve Romanya'da görülmüştü.
Edinilen bilgiye göre, olay, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi sınırları içerisinde yer alana 12 bin yıllık tarihe sahip Göbeklitepe yakınlarında yaşandı. İddiaya göre, köylüler, arazide üzerinde farklı bir alfabeye ait yazı olan metal bir blok gördü. Metal blokun ne olduğunu anlayamayan köylüler jandarmaya haber verdi.
Olay yerine giden jandarma ekipleri çevrede önlem alarak uzman ekip çağırdı. Metal blok üzerinde inceleme yapan İl Turizm Müdürlüğü ekipleri alfabenin Göktürk alfabesi olduğunu ve yazıda ise “Ay’ı görmek istiyorsan gökyüzüne bak” yazıldığını belirledi.
Göbeklitepe yakınlarında bulunan monolit ile ilgili vatandaşların haber vermesi üzerine gizemli monolit jandarma tarafından korumaya alındı.Yaklaşık 3 metre yüksekliğinde, 45 santimetre uzunluğundaki metal bloku kimin yerleştirdiği araştırılıyor.