SON DAKİKA

AK Parti’deki istifalar zincirine yenileri daha eklendi

Bu haber 19 Şubat 2021 - 14:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – (RHA AJANS/RHA) – Şanlıurfa Ak Parti İl Yönetimi’ne seçilen Yusuf Aktaşoğlu örnek bir davranışa imza atarak eski görevinden istifa edip yüzünü partiye döndü. Aktaşoğlu'nun istifasının ardından bir istifa da Cuma Ağaç'tan geldi. Ağaç’ın istifasından sonra Aysel Göncü ve Süleyman Elgün’de görevlerinden istifa edip sadece partide görev almaya başladı.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel  Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı AK Parti  Şanlıurfa 7. Olağan İl Kongresi,  11 Nisan Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
Tek liste ile seçime gidilen kongrede, Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına seçildi.
Ak Parti İl Yönetimi’  ne seçilen Yusuf Aktaşoğlu örnek bir davranışa imza attı. Aktaşoğlu, yönetime seçilir seçilmez önceki görevi olan Turkuaz A.Ş Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ederek yüzünü partiye döndü. Aktaşoğlu’nun bu hamlesinden sonra Ruha Haber Ajansı’nın olayı gündeme getirmesiyle istifalar başladı.
Aktaşoğlu’ndan sonra Cuma Ağaç’ta BELSAN A.Şdeki görevinden istifa ederken, bugün ise iki istifa daha yaşandı. Ağaç’ın istifasından sonra Aysel Göncü ve Süleyman Elgün’de görevlerinden istifa edip sadece partide görev almaya başladı.