SON DAKİKA

Karacadağ’da Karla Mücadele Çalışmaları

Bu haber 30 Ocak 2021 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,Siverek-Viranşehir yolu ve Karcadağ'da kar yağışının gerçekleşmesinin ardından Siverek Karacadağ Kayak Merkezi güzergahında kar temizleme, yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
( RHA AJANS/RHA)- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi,Siverek-Viranşehir yolu ve Karcadağ'da kar yağışının gerçekleşmesinin ardından Siverek Karacadağ Kayak Merkezi güzergahında kar temizleme, yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
Şanlıurfa genelinde önlemlerini önceden alan Büyükşehir Belediyesi ekipleri,Siverek ve Karacadağ'da etkili olan kar yağışı nedeniyle hazır halde bekleyen iş makinalarıyla gerekli çalışmaları yürüterek yaşanan her türlü olumsuz duruma anında müdahale etti. Kar yağışının Karacadağ kayak merkezine daha yoğun yaşandığı kırsal kesimde Büyükşehir Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Yolların açık tutulması için aralıksız olarak çalışan ekipler, tuzlama ve küreme çalışmalarına da devam ediyor. Büyükşehir ekipleri yoğun kar yağışının yaşandığı bölgelerde teyakkuzda bekliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tek kayak merkezi olan Şanlıurfa´nın Siverek ilçesindeki Karacadağ Kayak Merkezi yollarında da dozerlerle yol açma çalışmalarını sürdüren ekipler, bölgeye kayak yapmaya gelen vatandaşların rahat ulaşım sağlamaları adına yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.