SON DAKİKA

Ceylanpınar’da kesilen ağaçlar için suç duyurusu

Bu haber 02 Kasım 2020 - 16:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – Çevre ve Orman Derneği Başkanı Rıdvan Söylemez, Ceylanpınar'da kesilen ağaçlar için suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz gün Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 15 yıllık ağaçların kesildiği ortaya çıkmıştı. Çevre ve Orman Derneği, şüphelilerin cezalandırılması için Ceylanpınar Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
ŞİKAYET DİLEKÇESİNİ SAVCILIK'A İLETTİ
Ceylanpınar’da kesilen ağaçlar için harekete geçen Genel Başkan Söylemez, ormanlık alanda yaptığı incelemenin ardından bölgeye ait fotoğrafların yer aldığı şikayet dilekçesini Ceylanpınar Cumhuriyet Başsavcılığına iletti.
“HEM ÇEVREYE HEM DE SAĞLIĞIMIZA KAST ETMİŞTİR”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Söylemez şu ifadelere yer verdi:
‘’Tüm Türkiye olarak yeşillik alanlara ihtiyacımız varken ağaçların kesilmesi kabul edilemez. Vatandaşlarımızın gözü gibi baktığı ağaçları katledenler hem çevreye hem de sağlığımıza kast etmiştir. Orman ve Çevre Kanununa aykırı davrananların cezalandırılması için suç duyurusunda bulunduk. Olayın takipçisi olacağız."
BELEDİYEDEN SES ÇIKMADI!
Öte yandan ilçenin Mevlana Mahallesi'nde kesilen ağaçların Ceylanpınar Belediyesi tarafından kesildiği iddia edilmişti. Konuyla ilgili Ceylanpınar Belediyesi'nden henüz resmi bir açıklama gelmedi.