SON DAKİKA

Karaköprü’de Başkan Kılıç güven tazeledi

Bu haber 31 Ekim 2020 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA)-AK Parti Kadın Kadın Kolları Başkanı Seher Kılıç, güven tazeledi.AK Parti Karaköprü Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı.

AK Parti Karaköprü İlçe Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Karaköprü Belediyesi Nikah ve Konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Zemzem Gülender Açanal, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanvekili Orhan Çelik, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Karaköprü Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe teşkilat üyeleri katıldı.
Pandemi tedbirlerine özen gösterilerek yapılan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile divan heyetinin seçilmesiyle başladı. Divanın belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği görüntülü mesaj izletildi.
Kongrede konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “AK Parti kurulduğundan bu yana teşkilatlardaki kadın sayısının her yıl artması kadına verilen değeri göstermektedir. Kadın milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz var. AK Parti ile birlikte kadınlar temsiliyet anlamında hayatın her alanında yer alıyor. Kadın kollarımız da özellikle seçim döneminde çok mücadele ettiler, çalıştılar. Kendilerine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. Öte yandan Başkan Metin Baydilli, Karaköprü İlçe Kadın Kolları Başkanlığına tekrar seçilerek güven tazeleyen Seher Kılıç'ı ve yönetimini tebrik etti.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti’deki herkesin burada kendi hikayesini yazdığını ifade ederek, “Seher Kılış kardeşimiz de Gülender Hanım da biz de kendi hikayemizi yazıyoruz burada. Sayın Cumhurbaşkanımızın izinde millete hizmet yolunda ilerliyoruz” dedi.
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de kadınların hayatın her alanında önemli bir yükün altında olduğunu kaydederek, “Davamızda da hanımlar yine önlerde ilerliyor, mücadele ediyor” diyerek kadın kolları kongresinin hayırlı olmasını diledi.
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, kongrelerin kendileri için bayram olduğuna dikkat çekerek bunun bir bayrak yarışı olduğunu dile getirdi.
AK Parti İl Başkanvekili Orhan Çelik, AK Parti’nin 19 yıllı siyasi geçmişindeki başarılarında kadınların çok önemli emeğinin olduğunu ifade ederek, “AK Parti ile birlikte kadınların siyasete katılımı da arttı” diyerek kadın kolları kongresinin hayırlar getirmesini diledi.
AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan da Karaköprü’ de çalışmalarıyla her geçen gün büyüyen ve üye sayısı artıran bir teşkilat olduklarını kaydetti.
Konuşmalar ardından seçim işlemine geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde Karaköprü İlçe Kadın Kolları Başkanlığına tekrar mevcut Başkan Seher Kılıç getirildi.