SON DAKİKA

“Urfalı Çiftçi kardeşlerimizin TEDAŞ ile sıkıntılarını yakından takip ediyoruz”

Bu haber 07 Mart 2020 - 13:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(RHA AJANS/RHA) – İyi Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı tarafından, il ve ilçe teşkilatlarına partinin vizyonu ve hedeflerinin anlatılmasını amaçlayan teşkilat eğitimleri Şanlıurfa’da düzenlenen toplantıyla başladı.

Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Adnan Sezgin’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, İyi Parti’nin tüzük ve programı hakkında yapılan bilgilendirmenin yanı sıra güncel konularla ilgili de katılımcıların soruları cevaplandı.

Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Adnan Sezgin’in konuşmalarından satır başları:

“Burada bulunmaktan çok memnunum Şanlıurfa yaklaşık 100 yıl önce mücadelemizin meşalesini yakan milletimizi geleceğine sahip çıkmak için büyük fedakârlıklar yapan bir şehrimizdir. Ben kentlerimizi tanımlamayı severim. Herhalde en uygun sıfat ve bu dinamizmine göz önünde bulundurarak Şanlıurfa’ya en yakışan ön beşeriyet olduğunu düşünüyorum ve bu beşeriyet kentinde bulunmaktan memnuniyet duyuyor misafirperverliğinize teşekkür ediyorum.  10 yıl önce bu günlerde Ali Saip Bey komutasındaki Kuvayı Milliye Kuvvetleri Urfa‘nın kurtuluşunu sağlıyorlardı. Gerçekten Şanlıurfa yeni bir mücadelenin aday öncü şehridir ilidir.”

“TÜRKİYE’MİZİN BAĞIMSIZLIĞINA VE KALKINMASINA UNUTULMAZ BİR İMZA ATACAKSINIZ”

“Demokrat milliyetçi ve kalkınmacı olarak ifade ettiğimiz dinin mensupları olarak inanıyorum ki yine Türkiye’mizin bağımsızlığına ve kalkınmasına unutulmaz bir imza atacaksınız. Bugün burada siz değerli Şanlıurfa’da dostları,  dava arkadaşlarımın arasında olmaktan gerçekten büyük bir mutluluk duyduğumu bir daha ifade etmek istiyorum. Ülkemizdeki kutuplaşmayı ve siyaset kilitlenmeyi açabilecek siyaset yapma anlayışına geniş tutmayı amaçlıyoruz. Biraz önce sayın başkanın söylediği gibi insanlık tarihinin başladığı insanların ilk defa yerleşik hayata geçtiği tarım ve hayvancılığın ilk adımlarının atıldığı İstiklal savaşımızın kahramanca mücadelesinin yapıldığı evler şehri aziz Şanlıurfa’mızdan başlamaya karar verdik.”

“BEN HER ZAMAN EMRİNİZE AMADEYİM”

“Ben her zaman emrinize amadeyim. Çiftçilerimizin sorunlarına dar gelirlilerin sıkıntılarını en önemli FETÖ’nün siyasi ayağını ve başından beri yanlış Suriye politikasını hep biz gündeme getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Ama madem Moskova’da böyle bir sonuca rıza gösterecektir niye o şehitleri verdik diye de içim yanıyor. Moskova’da yapıcı o yazılarımıza kulak vermeyen iktidar bu ateşkese razı olmak zorunda kalmıştır.”

“URFALI ÇİFTÇİ KARDEŞLERİMİZİN BORÇLARI NEDENİYLE TEDAŞ İLE SIKINTILARI DA YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

“Biraz önce il başkanımız işsizlikten bahsetti. Urfa’da bunun ne kadar ağır bir sorun olduğunu çok iyi biliyorum. Türkiye’de tarım ve hayvancılığın geldiği noktada işler acısı. Yöneticilerin maliyetleri giderek artıyor işçilerimiz bu maliyetlerle ürünlerini satmakta zorlanıyor, ürünlerle rekabet etmekte fevkalade zorlanıyor. Üreticilerinde ne tür zorluklarla karşılaştığını farkındayım, onlara ne zorluklar yaratıldığının farkındayım. Aydın’daki çiftçiler, Urfalı çiftçi ile aynı zorlukları yaşıyor bunları düşündükçe gerçekten utanıyoruz. Türkiye 20 yıl önce tarım ve hayvancılıkta kendine yeten bir ülke iken bugün buğday ithal edilen hale gelmiştir. Urfalı Çiftçi kardeşlerimizin borçları nedeniyle TEDAŞ ile sıkıntıları da yakından takip ediyoruz. Şikayetleri ilgili makamlarla paylaşarak çözüm bulmaya çalışıyoruz.”