SON DAKİKA

HRÜ Hastanesi Koronaya Karşı Dezenfekte Edildi

Bu haber 20 Mart 2020 - 13:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında Harran Üniversitesi Hastanesi’nde ilaçlama ve dezenfekte işlemi yapıldı.

RHA AJANS /RHA)-Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında Harran Üniversitesi Hastanesi’nde ilaçlama ve dezenfekte işlemi yapıldı.

Harran Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi ( küresel salgın) hastalığı Korona virüse karşı insanların temas halinde olabileceği tüm ortak alanlarda dezenfektasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Çin’de ortaya çıkan Dünyaya yayılan son olarak Türkiye’de 4 hastanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüsü ile ilgili tedbirler arttırılarak devam ediyor. Ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları aralıksız sürüyor.

Bir çok noktada olduğu gibi vatandaşların yoğun olarak gittiği Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi de de dezenfekte ve ilaçlama çalışması yapıldı. Poliklinikler başta olmak üzere toplu kullanım alanlarının belirli aralıklarla dezenfekte işleminin süreceği belirtildi.