Bir trafik bilmecesi: Uçaksavar Kavşağı | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi
SON DAKİKA

Bir trafik bilmecesi: Uçaksavar Kavşağı

Bu haber 01 Şubat 2020 - 7:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da trafik sorunu yıllardır bir türlü çözülemedi. Her gelen belediye başkanı bu sorunu çözeceğini söylese de bu sadece lafta kaldı. Kentte trafik sorununun en yoğun olduğu yerlerden birisi de şüphesiz Uçaksavar Kavşağı.

 Şanlıurfa’da yıllardan bu yana devam eden ve bir türlü çözülemeyen sorunların başında şüphesiz trafik sorunu geliyor. Her gelen belediye başkanı bu sorunu çözeceğini söylese de bununla ilgili arpa boyu kadar yol alınmadı.

 

Hem trafik ile ilgili yolların sıkıntılı ve yetersiz olmasına bir de bilinçsiz sürücülerin eklenmesiyle Şanlıurfa trafiği hallaç pamuğuna dönüyor. Kentte trafik sorununun en yoğun yaşandığı yerlerin başında Uçaksavar Kavşağı geliyor. Hem yoğun olması hem de 4 noktasıyla kentin birçok noktasını birbirine bağlaması ile de yığılmalara neden oluyor. Çoğu zaman sürücülerin araçtan inerek trafik akışını sağlamaya çalıştıkları görülüyor.

 

Özellikle akşam saatlerinde aşırı derece de yoğun olması nedeniyle vatandaşlar kavşağa trafik polisi görevlendirilmesi yapılmasını istiyor.