Bakalım ne zaman tamamlanacak? | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi
SON DAKİKA

Bakalım ne zaman tamamlanacak?

Bu haber 01 Şubat 2020 - 7:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa’da tıpkı diğer projeler gibi yapımı yılan hikâyesine dönen Çevik Kuvvet Kavşağı ve Kuzeybatı Çevre Yolu’nun ne zaman biteceği merak konusu oldu. Fakıbaba, kısa sürede biteceğini söylese de Şanlıurfalılar bu kısa süreyi merak ediyor.

 Çevik Kuvvet kavşağı projesi ilk kez 2015’te ihaleye çıkarılmış, sonrasında mahkemelik olunca Karayolları tarafından ihale edilmişti. 2017’de Nihat Çiftçi döneminde proje revize edilerek ihaleye çıkarıldı. Proje normal şartlarda 2020 sürecinde tamamlanacak ve hizmete sunulacaktı. Ancak yapımcı firmaya hak edişleri ödenmediği için proje karınca misali yavaş yavaş ilerliyor. Şanlıurfalı vatandaşlar ise projenin 2020 içinde bitmeyeceğini ifade ediyor.

 

Kuzeybatı çevre yolunun Açıksu caddesine kadar olan bölümü Fakıbaba’nın Belediye Başkanlığı döneminde yapılmıştı. Altyapısı büyük ölçüde biten çevre yolu, ödenek temin edilirse bir yıldan daha kısa bir zamanda tamamlanabilecek. Ancak vatandaşlar bu proje de için karamsar görünüyor.

 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M.Cahid Turhan’la görüşmüş ve Çevik Kuvvet Kavşağı’nın kısa sürede tamamlanması için bakandan söz aldığını ifade etmişti. Fakıbaba’nın Twitter’deki bu paylaşımına yorum yapan Reşat Demirkol, ”Sayın Vekilim, Kısa süreyi buraya not alıyoruz. 1 Yıl, 6 Ay, 60 gün.” ifadelerini paylaştı.