SON DAKİKA

DEDAŞ Şaşırtmadı!.. Maşuk’u Yine Karanlığa Mahkum etti

Bu haber 06 Aralık 2019 - 18:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı/RHA)-DEDAŞ’ın vatandaşlara yönelik haksız ve hukuka aykırı kesinti işlemlerine tepkileri sürerken Dicle Elektrik vatandaşların haklı taleplerini görmezden geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Barosu tüketici komisyonu başkanı Av.Eyyüp Sabri Ahmer’in basın toplantısı ile gündeme getirdiği elektrik kesintileri ve şikayetlerle ilgili DEDAŞ’ın hukuk tanımazlığı sürüyor.

KIŞ AYLARININ BAŞLAMASIYLA KESİNTİ ÇİLESİ DEBAŞLIYOR
Şanlıurfa’da kış aylarının başlamasıyla birlikte kent merkezi ve kırsalda elektrik kesintileri yarım günü buluyor. Her gün farklı mahallede kesnti tepkileri yükseliyor.

Dün akşam tepkilerin adresi ise Karaköprü İlçesine bağlı Seyrantepe (Maşuk-TOKİ) mahallesi oldu.
Alınan bilgiye göre mahalleye 8 saatten fazla bir süre elektrik verilmediği iddia edildi.Seyrantepe’de yaşayan Vatandaşlar tepkilerini sosyal medyadan gösteriyor. DEDAŞ’a telefonla ulaşmak isteyenlerin telefonlarına cevap verilmediği, cevap alabilenler ise sekiz saattir, “KARAKÖPRÜ/SEYRANTEPE adresinde oluşan arıza nedeniyle enerji kesintisi yaşanmaktadır. Arıza giderildiğinde enerjiniz verilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz” gibi komik ifadelerle karşılaşıyor.
Bazı vatandaşlar ise sosyal medya paylaşımları ile tepkilerini göstererek yetkililerin bir an evvel bir çözüm bulmaları çağrısında bulundu.