SON DAKİKA

Yalçınkaya: Bizim belediyeler, sınıfta kaldı !

Bu haber 18 Kasım 2019 - 11:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Türkiye genelindeki tüm büyükşehir belediyelerine resmi yazı göndererek yardım talebinde bulunmuştu. Yalçınkaya, “Tüm büyükşehirlerden yardım istedik ama sadece İzmir yanıt verdi. Bizim belediyeler açık söylüyorum sınıfta kaldı.”dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Barış Pınarı Harekâtı çerçevesinde Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde başlayan hareketlilik devam ediyor. Harekâtın ilk günlerinde büyük sorunların yaşandığı ilçede yaşam normale dönerken AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Türkiye genelindeki tüm büyükşehir belediyelerine resmi yazı göndererek yardım talebinde bulunmuştu.
Mektubunda; Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle belediye araç gereçlerinin büyük bölümünü verdiklerini söyleyen Yalçınkaya, tüm belediyelerden çöp arabası, kepçe, dozer, otobüs gibi araçlar ile sosyal yardımlarda kullanmak üzere yiyecek ve giyecek istedi.
Başkan Yalçınkaya’nın talebi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin meclis gündemine de gelirken Belediye Başkanı Tunç Soyer mektubu okuyarak yardım sözü verdi. Bunun üzerine belediye bürokratlarının yaptığı hazırlık sonrasında Plan Bütçe Komisyonu’nun da onayının ardından meclis kararıyla bir adet dozer ile çok sayıda yiyecek, giyecek malzeme temin edildi.
egedesonsoz.com