SON DAKİKA

Kültür-Turizm Bakanı Ersoy, Rallicilerle şehir turu attı

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 12:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı / RHA) Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir dizi temas ve programlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. Göbeklitepe kapsamında düzenlenen “Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi” turuna katıldı.

Bakan Ersoy’a Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve sporcular eşlik etti. Ardından ralli aracının şoför koltuğuna geçen Ersoy, sporcularla şehir turu attı. 

‘GÖBEKLİTEPE ODAKLI TANITIMLAR YAPACAĞIZ’

Bakan Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Göbeklitepe için önemli olduğuna vurgu yaptı. Ersoy, Göbeklitepe’ye büyük önem verdiklerini belirterek, tanıtım için dünyanın dört bir yanında reklam kampanyaları yürüttüklerinin altını çizdi. Ersoy, şöyle konuştu:”Göbeklitepe tarihin başlangıç noktası. Bu özelliğiyle bundan sonraki yıllarda da Göbeklitepe odaklı tanıtımlar yapacağız. Göbeklitepe Türkiye’nin tanıtım yüzlerinden biri olacak. Bunda da en önemli etken tarihin sıfır noktası olması. Tabii tanıtımı keyifli, eğlenceli organizasyonlarla yaptığınız zaman etkisi de çok büyük oluyor.”