Şanlıurfalı Öğrenciler Çevre Dostu Bez Üretiyorlar | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber SitesiUrfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi

SON DAKİKA

Şanlıurfalı Öğrenciler Çevre Dostu Bez Üretiyorlar

Bu haber 15 Ocak 2019 - 19:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik çalışmalar kapsamında marketlerde plastik poşetlerin ücretlendirilmesinden sonra öğrenciler için yeni bir istihdam alanı doğmuş oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti 129. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda “Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz. Bunları inşallah bu kampanyada milletimize özendirme olarak dağıtacağız” açıklamasından sonra Türkiye’de birçok meslek ve teknik lise harekete geçti.
Şanlıurfa’nın Halliye İlçesi Bahçelievler Semtinde bulunan Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek bünyesindeki atölyede bez torba kullanımına destek olmak için kolları sıvadı.
Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik simgelerine yer vererek ürettikleri bez torbalara AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’dan destek geldi.
Milletvekili Açanal okulda öğrencilerin el emeği göz nuru ürettikleri bez torbaları Ankara’da TBMM’ye götürerek milletvekillerine ve ziyaretçilere hediye takdiminde kullanmayı hedeflediklerini söyledi.
MİLLETVEKİLİ AÇANAL BEZ TORBA ATÖLYESİNİ GEZDİ
Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine destek vermek amacıyla okula giderek atölyede çalışan öğretmenler ve öğrencilerle görüştü ve onları bu girişimlerinden dolayı tebrik etti.
Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, Bahçelievler Saadet Özdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Semiha Kanpakoğlu, Teknik Müdür Yardımcı Yasemin Diler, El Sanatları Atölye Şefi Nesrin Korkmaz tarafından karşılanan Milletvekili Açanal öğrencilerin ürettikleri bez torbaları inceledi.
Ziyaret anısına, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural ve Okul Müdiresi Semiha Kanpakoğlu, Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’a işlemeli bir tablo hediye etti.