SON DAKİKA

Muhalefet Urfa’da anlaştı! Karar kılındı

Bu haber 07 Ocak 2019 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ruha Haber Ajansı RHA- Türkiye 31 Mart seçimlerine odaklanırken, Şanlıurfa’da da hazırlıklar devam ediyor. AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi için Zeynel Abidin Beyazgül ismini seçerken, muhalefet partileri de çatı adayı çıkarmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de yerel seçim hazırlıkları devam ederken, Şanlıurfa’da heyecan doruğa çıktı. AK Parti adayı Beyazgül’e karşı muhalefet ittifak yapmaya hazırlanıyor. HDP, Saadet Partisi, CHP ve İYİ Parti’nin tek çatı altında toplanarak 22. Dönem AK Parti milletvekili Sebahattin Cevheri’yi aday göstereceği belirtiliyor.

Alınan kulis bilgilerine göre, seçim ittifak şu şekilde olacak: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için tüm muhalefet partileri Sebahattin Cevheri’yi destekleyecek, Cevheri ise Saadet Partisi adı altında seçimlere girecek.

Ayrıca 3 merkez ilçe olan Eyyübiye Haliliye ve Karaköprü ile Harran ve Akçakale’de Saadet Partisi’nin aday göstereceği, Viranşehir, Suruç, Ceylanpınar, Bozova, Birecik, Halfeti, Siverek ve Hilvan’da ise HDP adayının destekleneceği gelen bilgiler arasında. CHP ve İYİ Partiye ise meclis üyeliklerinin verileceği iddia ediliyor.