SON DAKİKA

Kudüs Anneleri: Filistin gündemimizden düşmemelidir

Bu haber 26 Ocak 2019 - 18:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Şanlıurfa’da Kudüs Anneleri Platformu, 57’nci basın açıklamasını yaptı. Platform, Mescidi Aksa ve Kudüs’ün hürriyetine kavuşuncaya kadar seslerini haykırmaya devam edeceklerini belirtti.

Balıklıgöl Platosu’nda düzenlenen basın açıklamasına Kudüs Anneleri Platformu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kalabalık adına açıklama yapan Zehra Kazan,”Bugün elli yedincisini düzenlediğimiz Mescidi Aksa ve Kudüs hürriyetine kavuşuncaya kadar sürdürmeyi planladığımız namaz ve dua buluşmaları ile sesimizi daha gür çıkaracağız. Urfa’dan Kudüs’e, İntifadaya yüksek sesle selam diyoruz ve her türlü desteğimizi yineliyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den çekilme kararını açıklamasının ardından işgalci siyonist İsrail’in Ortadoğu planlarına zarar vereceği düşüncesiyle siyonistlerin bütün lobi çalışmalarını bu kararın iptal edilmesine yönelik sürdürmesi bizleri hiç şaşırtmıyor. Siyonistlerin lobi çalışmaları sırasında türlü türlü kumpasların arkasına sığınması da bizlerin alışık olduğu bir durumdur. Karar alındıktan bu yana Suriye’de işgalci Amerika askerlerine yapılan saldırılar, Şam havalimanına yapılan füze saldırıları Amerika’yı Suriye’den çekilme kararından geri döndürmeye yöneliktir. Kararın iptal edilmesi için Amerika Birleşik Devletlerinde ki üst düzey yöneticilerin lobi çalışmaları da tam hız devam etmektedir. Ortadoğu’da ki karışıklıkların nedeni tarihte hiç olmadığı kadar aşikâr bir şekilde işgalci siyonist İsrail’in Arz-ı Mevud (Vadedilmiş Topraklar) projesi olduğu ortaya çıkmışken Müslüman ülke yöneticilerinin gözlerini bu duruma kapaması kabul edilemez bir hâl almıştır.

Amerika Dışişleri Varşova’da düzenlenecek olan İran karşıtı zirveye Müslüman ülke Dışişleri bakanlarıyla birlikte işgalci İsrail’in Başbakanı aynı zamanda Dışişleri Bakanı da olan Benyamin Netanyahu’yu davet etmiştir. Netanyahu’nun ise zirveye katılması bekleniyor. Zaten zirvenin de kendi istekleriyle düzenlendiğini anlaşılmayacak gibi de değildir. Müslüman ülkelerin yöneticilerinin işgalci İsrail’le normalleşme süreci yapılan karşılıklı ziyaretlerle, toplantılarla hızla devam ettiği görülüyor. Filistin konusunda herhangi bir siyasi kazanım sağlanmazken; hatta konu hakkında diplomatik bir adım bile atılmamışken, siyonist İsrail ile Müslüman ülke yöneticileri arasındaki yakınlaşmanın bu hızla devam etmesi orta ve uzun vadede bölgedeki dengeleri alt üst etmiş durumdadır. Bu durumları ve Müslüman ülke yöneticilerinin davranışlarını kınıyor; yöneticilik yaptığını düşünen kişilerin düşmüş oldukları gaflet, dalalet ve ihanet halinden kurtulmalarını temenni ediyor; Rabbimizden basiret ve feraset ile İslâm’a hizmetler niyaz ediyoruz.

Kudüs Anneleri Platformu olarak dün itibariyle 44.Cuması gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşünde şühedaya kavuşan ve bugüne kadar şehadete kavuşan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aileleri ve Filistinlilere sabrı cemil niyaz ediyoruz. Yaralananlara şifalar diliyoruz.

Filistin’de bugüne kadar şühedaya kavuşan tüm kahraman şehitlerimizi hürmet, minnet ve rahmetle yâd ediyoruz. Yaşanan zulüm, işgal ve acıların bitmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Kudüs Anneleri Platformu olarak, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünün amacına vasıl olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Buradan Sizleri, 3.İntifada ve Büyük Dönüş Yürüyüşünü başlatan Filistinli kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Onlar, Ümmetin izzetini korumak için mücadele ediyorlar. Onlar olmamız ve ölmemiz gereken yerde mücadele ediyorlar. Yetersiz sağlık ve yaşam koşulları altında mücadele eden Filistinlilere herkesi destek olmaya davet ediyoruz.

SİYONİST İSRAİLE BURADAN YÜKSEK SESLE HAYKIRIYORUZ

Yaptığınız hiçbir katliamı, hiçbir acıyı unutmuyoruz, unutmayacağınız, yüreğimizde hissediyoruz. Ve bunların hiçbirini de yanınıza bırakmayacağız. Kudüs Anneleri Platformu olarak bu katliamların bir daha yaşanmamasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemize devam edeceğimizi Urfa’dan Tel Aviv’e haykırıyoruz.

KUDÜS İSLAM’INDIR VE İSLAM’IN KALACAKTIR

Allah’ım! Kudüs’teki ve yeryüzündeki bütün mazlum kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissettir! Allah’ım! Kudüs’te, Afrin’de, Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve dahi tüm İslam beldelerinde; İslamiyet için, Müslümanlar için, İslam beldeleri için mücadele Müslümanları ve askerlerimizi muhafaza eyle, zalim ve küffara karşı galib ve muzaffer eyle. İslâm Âleminde ittihad ve vahdeti nasip eyle. Bizi basiretsizlerden, ferasetsizlerden, vicdansızlardan, zalimlerden yana eyleme! Allah’ım! Mescid-i Aksa’yı ve İslam beldelerini işgale yeltenenlere fırsat verme! Müslüman kardeşlerimize içinde bulundukları zor durumdan bir an evvel kurtulmaları için yardım eyle! Bizlere yeniden aziz bir ümmet olarak adaleti ayakta tutmayı nasip eyle! Bizlere Siyonist işgalinden kurtulmuş özgür, bağımsız ve İslam’ın hâkim olduğu Kudüs ve Filistin topraklarını görmeyi, o beldelere İstanbul’a gider gibi gitmeyi nasip eyle. Mübarek günler ve beldeler hürmetine dualarımızı kabul eyle Allah’ım!”dedi.