Güneydoğu’da ‘seçim güvenliği’ toplantısı düzenlendi | Urfam Haber | Şanlıurfa'nın Haber Sitesi
SON DAKİKA

Güneydoğu’da ‘seçim güvenliği’ toplantısı düzenlendi

Bu haber 19 Ocak 2019 - 16:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindeki heyet, seçimlerdeki güvenlik konusu ele alındı. Vali, emniyet ve jandarma yetkililerine seslenen Bakan Soylu, seçim güvenliğine yönelik açıklamalarda bulundu.

Seçim güvenliği toplantısı Mardin’de düzenlendi. Toplantıya Bakan Soylu’nun yanısıra valiler, emniyet müdürleri, jandarma komutanları ve kurum amirleri katıldı.

Bakan Soylu, yerel seçimler öncesi bir araya geldiklerini belirterek,”Seçim güvenliği nedeniyle bir araya geldik. Daha önceki toplantıları 16 Nisan 2017 tarihindeki referandum öncesinde ve ardından 2018 yılındaki genel seçimler öncesinde düzenlemiştik. Bu yıl, 7 bölgede toplantı planlaması yaptık. Bugünkü ilk toplantımızda Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Muş ve Tunceli olmak üzere 13 ilden gelen arkadaşlarımızla bir aradayız. Bu toplantıda, seçimin her alandaki güvenliğini gözden geçireceğiz.”diye konuştu.

Daha sonra toplantı, basına kapalı olarak devam etti.