SON DAKİKA

Yemen’deki mazlumlar için yardım kampanyası başlatıldı

Bu haber 07 Aralık 2018 - 19:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Şanlıurfa’daki insani yardım kuruluşları tarafından valilik ve belediyenin de desteğiyle Yemen’deki mazlumlar için insani yardım kampanyası başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen basın açıklamasına Yemen Yerel Yönetim Bakanlığı Müsteşarı ve İnsanlığa Rahmet Derneği Başkanı Muhammed Hasan Alsoudi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Eyyübiye Müftüsü Adem Dobuk, çok sayıda STK başkanı ve vatandaşlar katıldı.

GIDA, KIYAFET, BATTANİYE VE İLACA DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Yemen’in çok zor günler geçirdiğini ifade eden Alsoudi, şöyle konuştu:”Yemen bugün, tarihinin en kötü, zor, karanlık çağını yaşamakta. Bugün Yemen’de insanlar açlıktan ölüyorlar ve beslenmek için ağaç yapraklarını yiyorlar. Ülkemizde her şeye ihtiyaç var. Ama öncelikle kış mevsiminde gıda, kıyafet, battaniye ve ilaca daha çok ihtiyacımız var. İnanıyoruz ki Türkiye ve Yemen halkı tek bir bedendir ve Türkiye bizi yalnız bırakmayacaktır.”

GEREM: BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE MAZLUMLARA YARDIM ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem de bugüne kadar Türkiye halklarının tüm mazlumlara sahip çıktıklarını belirterek bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla çalışacaklarını belirtti.

Yapılan açıklamaların ardından Eyyübiye Müftüsü Dobur, Yemen’deki mazlumlar için dua etti.