SON DAKİKA

Sağlık sendikaları ‘şiddete karşı’ tek yumruk oldu

Bu haber 17 Aralık 2018 - 16:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Şanlıurfa’da sağlık sendikaları şiddet için ayakta. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bir araya gelen STK’lar, ‘sağlıktaki şiddet’ olaylarına karşı tepki gösterdi, basın açıklaması yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Mehmet Akif Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Dâhiliye Uzmanı Dr. Ebru Kılıç Güneş’e hasta tarafından yapılan saldırı sonrası tüm sivil toplum kuruluşlarından tepki yağmaya devam ediyor. STK’lar attıkları sloganlarla yetkilileri göreve davet etti. 

Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Ömer Melik, haftanın her gününde şiddet olaylarını değişik biçimlerde yaşadıklarını söyledi. Melik,”Hastaneden evine gitmek için hastanenin otoparkına giden iç hastalıkları uzmanı Dr. Ebru Kılıç Güneş sağlık kuruluna başvuran bir kişi tarafından durdurulmuş sağlık kurulunda neden askerlik için çürük vermediniz diyen şahıs hekim arkadaşımıza saldırmıştır. Yüzüne, karnına ve sırt kısmına darbe alan hekim arkadaşımız etraftakilerin müdahalesi ile saldırgandan kurtulabilmiş ve acil serviste tedavi altına alınmıştır. Saldırgan gözaltına alınmış olup adli süreç STK avukatları tarafından takip edilmektedir.” diye konuştu.

Şanlıurfa Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen ve SES yöneticileri şiddet olayları ile ilgili açıklama yaptı. Kalabalık, yapılan açıklamanın ardından sessiz bir şekilde dağıldı.