SON DAKİKA

Komşu Köyün Delisi Oyunu Gelen Konuklardan Tam Not Aldı

Bu haber 31 Aralık 2018 - 18:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Üstün Dökme’nin yazdığı, Hasan Ocakoğlu’nun yönettiği ’Komşu Köyün Delisi’ oyunu ile kapalı gişe yaparak tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor. Ünlü tiyatro eleştirmenlerinin de izlediği oyun gelen konuklardan tam not aldı.

Üstün Dökmen’in yazdığı Hasan Ocakoğlu’nun yönettiği, birçok devlet tiyatrosunun sahnelediği “Komşu Köyün Delisi” adlı trajikomik tiyatro oyunuyla Şanlıurfalılarla bir kez daha buluşan büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sergilediği oyunla, tiyatro severlerin büyük ilgisini çekiyor. Şair Nabi kültür merkezi’ni saatler öncesinde dolduran vatandaşlar oyuna büyük ilgi gösterdi.

Tiyatro Oyununa, Şanlıurfa büyükşehir belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Bursa Kültür Sanat Vakfı Müdürü ve Yeni Tiyatro Dergisi Anadolu Ödülleri Jürisi Hacer Özbek, Yeni Tiyatro Dergisi Koordinatörü Yetkin Yüksel, Yeni Tiyatro Dergisi editörü, jüri üyesi, ulusal basın tiyatro eleştirmeni Mustafa İri ve Şanlıurfalı sanatseverler katıldı.

Oyun sonunda oyuncuları tebrik eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, performanslarından dolayı oyunculara teşekkür etti.

Özçınar, “Şanlıurfa’da kültür sanat faaliyetlerimiz devam edecek. Hemşehrilerimiz çok güzel ilgi gösteriyor. Bu gün dışarıdan gelen tiyatro eleştirmenleri ve jüri üyelerini de misafir ettik, bu ekibmiz 13 ilçemizde gösterilerimiz devam ediyor. Tiyatro bir toplumun kendi dinamikleri ile ayakta durabilmesi için halka verilebilecek en güzel mesaj tiyatro ile sinema ile ve sanat ile verilir. Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya verdiğimiz önem çok fazla” diye konuştu.

Bursa Kültür Sanat Vakfı Müdürü ve Yeni Tiyatro Dergisi Anadolu Ödülleri Jürisi Hacer Özbek, Yeni Tiyatro Dergisi Koordinatörü Yetkin Yüksel, Yeni Tiyatro Dergisi editörü, jüri üyesi, ulusal basın tiyatro eleştirmeni Mustafa İri, büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tebrik ederek çok başarılı bir şekilde oyun sergilendiğini belirttiler.