SON DAKİKA

Harran Tıp’ın 2019 hedefleri ele alındı

Bu haber 12 Aralık 2018 - 18:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 2018 yılı bütçe değerlendirme toplantısı düzenlendi. 
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Altay’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Deniz ve öğretim üyeleri katıldı. Toplantıda 2018 yılı bütçesinin kullanımı ve önceki yıllar ile yapılan karşılaştırması ayrıntılı sunumlarla öğretim üyelerine anlatıldı.


Prof. Dr. Mehmet Akif Altay 2019 yılı için global bütçe anlaşmasına 2018 yılında planlanan hedeflerin gerçekleştirilmiş olarak gidileceğini belirterek 2019 yılı için hedeflerinin daha güçlü ekonomik yapıya sahip bir hastane olduğunu ifade etti.
Toplantıda ayrıca döner sermaye işletme müdürü ve başhekim yardımcıları tarafından kendi sorumluluk alanları ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeler yapıldı. Toplantı sonunda tüm öğretim üyeleri ile 2019 yılında gelirlerin artırılması ve hastane bünyesindeki alanların daha efektif kullanımı konusunda atılabilecek adımlar planlandı.