SON DAKİKA

Haliliyeliler ‘Fevzi Demirkol’u tekrardan başkan görmek istiyor

Bu haber 11 Aralık 2018 - 7:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamuoyunun zihninde ‘yemeyen, yedirmeyen başkan’ olarak hafızalara kazanan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, tekrardan Haliliye’den aday gösterilmesi bekleniyor. Yaptığı sosyal proje ve çalışmalarla fakir fukarının gönlünde taht kuran Demirol, her kesimin takdirini kazanmaya devam ediyor.

 Haliliye ilçesine bağlı 32 merkez, 138 de kırsal mahallede önemli hizmetlere imza atan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, başarılı çalışmalarla halkın gönlünde taht kurdu. Demirkol, kadın ve çocuk yaşam merkezi, yaşlı bakım evi projesi, Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde bulunan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki hasta misafirhanesi, şehir ve kırsalda yapılan muhtar evleri, kadın destek ve aile eğitim merkezleri gibi birçok çalışma ve projeyle tüm kesimlerin takdirini kazandı.

AMACIMIZ, DAHA YAŞANABİLİR BİR HALİLİYE

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 2014 Nisan ayından beri Haliliye’ye hizmet etme yolunda gayret sarf ettiklerini belirtti. Haliliye’yi daha yaşanabilir hale getirmek için gece – gündüz çalıştıklarını belirten Demirkol, şunları kaydetti:”Çabalarımız, yaşadığımız ilçemizi daha yaşanabilir hale getirmek içindir. Atalarımızın emanetine sahip çıkmak için çalışıyoruz. Çocuklarımızın geleceğini dizayn etmek için çalışıyoruz. Bu nedenle çalışırken hep ‘Gelenekten Geleceğe’ dedik. Bu manalı yolda öncelikle bizi seçip bu görevi layık gördüğümüz için, sonrasında hizmet ederken bize sahip çıkıp, desteklemeyi sürdürdükleri için tüm Haliliyeli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bizlere halkımız, ilkler dolu yenilikleriyle hizmet şansı vererek belediyemizi ‘İlklerin Belediyesi; Haliliye’ yapma şansı verdi.”

“HİZMETLERİ YAPARKEN, HEP BİRLİKLE YOL ALIYORUZ”

Resmi kayıtlara göre 375 bin 112 kişinin yaşadığı Haliliye için yollar, parklar, yeni yapılar yaptıklarını ifade eden Demirkol,”Sosyal projeleri de hayata geçirirken, ihtiyaçlardan yola çıktık. İhtiyaçlar bize gösterdi ki, biz beraber bu yolda yürüyoruz. Bizim en büyük rehberimiz, yol göstericimiz vatandaşlarımız oldu. Talepleri, eleştirileri, teşekkürleri bizim için rehber oldu. Belediyemizin kapıları herkese her daim açık oldu. Bunu açıklıkla ifade edebilmek adına göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, her ayın ilk Cuma günü halk günleri yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Halk günlerimizde tüm vatandaşlarımızla bizzat görüşerek ve onları dinleyerek taleplerini görev bildim. Bu hizmetleri yaparken, hep birlikle yol alıyoruz. Bu anlamda bize her an ulaşmaya devam edebilirler vatandaşlarımız. Hep iyisini, hep yenisini düşündüğümüz bu yolda buluşmaya devam edeceğiz vatandaşlarla. Bizim, en gerçek yol göstericimiz, yol arkadaşımız Haliliyeli vatandaşlarımızdır. Hizmetkâr olmayı bize nasip eden Yüce Rabbime şükrediyorum.” ifadelerine yer verdi.