SON DAKİKA

Doktorlar, çocuğun karnından kablo, plastik ve eldiven çıkardı

Bu haber 16 Aralık 2018 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

(Ruha Haber Ajansı – RHA) Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, başarılı çalışmalarına devam ediyor. En son olarak yapılan operasyonla zihinsel engelli bir çocuğun karnından kablo, plastik ve eldiven çıkarıldı.

Şanlıurfa, Güneydoğu’nun sağlık üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Mardin’de ikamet eden zihinsel engelli bir çocuk, şiddetli karın ağrısıyla hastaneye kaldırıldı. Yapılan muayenenin ardından çocuk, Şanlıurfa’ya sevk edildi. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen çocuk, yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı.  Çocuk Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Erman Dörterler tarafından başarılı ameliyatın ardından çocuğun midesindeki kablo, plastik, eldiven çıkarıldı.

 HASTA, 3-4 GÜN İÇİNDE TABURCU EDİLECEK

Çocuk Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Erman Dörterler, hastanın karın ağrısı şikayetiyle 112 ekipleri tarafından Mardin’den Şanlıurfa’ya sevk edildiğini söyledi. Dörterler, şunları kaydetti:”Hastamızın yapılan tetkiklerinde karnında kocaman bir kitle tespit ettik. Hastamızı acil ameliyata aldık, yaklaşık 1,5 saat süren ameliyata ile karnından yaklaşık 2 kilo ağırlığında kablo, eldiven ve plastik çıktı. Şu anda hastamızın sağlık durumu iyi. Ben bugüne kadar buna benzer bir vaka görmedim, bu tür vakalar ender rastlanan vakalardır. Genellikle bu tür vakaların saç yeme alışkınlıkları vardır. İnşallah 3-4 gün içinde hastamızı taburcu edeceğiz.”