SON DAKİKA

15 yıldır yol sorunu yaşıyorlar

Bu haber 12 Aralık 2018 - 18:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ruha Haber Ajansı RHA- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Çomaklı Köyü sakinleri, köy yollarının yapılmasını isteyerek, büyükşehir belediyesine tepki gösterdi. “Artık sabrımız kalmadı” diyen köylüler, çamurlu yollardan geçmekten bıktıklarını söyledi.

Viranşehir Karayoluna 5 kilometre uzaklıkta bulunan Çomaklı (Çabakçur) köyü sakinleri, Büyükşehir Şanlıurfa Belediyesinin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Köy sakinlerinden Tamer Alhas, siyasi tercihlerinden dolayı 15 yıldır cezalandırıldıklarını belirterek, “Köyümüz devlet sevdalısı bir köy olduğu için cezalandırılıyor. Biz buna inanmak istemesek de artık bizlerde de soru işaretleri oluşuyor. Gerçekten devletimizi sevdiğimiz için mi büyükşehir belediyesi bizi cezalandırıyor? Köyümüz Viranşehir Karayoluna 5 kilometre uzaklıkta olmasına rağmen 15 yıldır tüm başvurularımıza rağmen yolumuz yapılmıyor. Bugüne kadar köy sorunları ile ilgili Şanlıurfa Belediyesine ve Siverek Belediyesine defalarca başvurduk. Bize sabır edin bekleyin yolunuzu yapacağız dediler. Bugüne kadar yolumuz için hiçbir çalışma yapılmadı. Çocuklarımız okula giderken Yoğunca Köyündeki gibi çamur içerisinde kalarak mağdur oluyor. Sesimizi kimse duymuyor” dedi.

Mağduriyetlerini basın yoluyla dile getirmelerine rağmen seslerinin duyulmadığından dert yanan köy sakinlerinden Mehmet alan ise “Bize dediler sorununuzu basın yoluyla dile getirin o zaman yol sorununuz çözülür. Yol sorunumuz yerel ve ulusal basında çıkmasına rağmen halen bir gelişme yok. Sorunumuzun çözülmesi için ne yapmamız lazım anlamış değiliz. Gelsinler yollarımızın halini bir görsünler. Artık sabrımız kalmadı.” Dedi