SON DAKİKA

YÖK, Harran Üniversitesine Rektör Arıyor

Bu haber 06 Kasım 2018 - 17:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ruha Haber Ajansı RHA- “Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayindir” diyen ve gelen tepkiler üzerine istifa eden Harran Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın yerine rektör ataması yapılacak. Yükseköğretim Kurulu Harran Üniversitesi için rektör ilanına çıktı.
Eski rektör Taşaltın’ın istifasının ardından YÖK’ün resmi sayfasından duyuru yapılarak rektör adaylarının başvurularına ilişkin açıklama yayınlandı.
İşte resmi sayfada yayınlanan ilan ve rektör adaylarından istenen belge ve şartlar;
1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Harran Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır.

2. Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 05/11/2018 tarihinden 20/11/2018 Salı günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

a) Başvuru dilekçesi

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

c) Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu

d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge

e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge.

Not : Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.