SON DAKİKA

Vekil Özşavlı Viranşehir İçin: Görev tevdi edilirse…

Bu haber 10 Kasım 2018 - 12:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı Urfa’daki basın mensupları ile bir araya geldi.

Kentteki internet medyası temsilcileri ile bir araya gelen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı kentte yaşanan sorunlara ilişkin bilgi alış verişinde bulundu.

Şanlıurfa’da medya ile buluşmalarının devam edeceğini belirten Özşavlı, ilk olarak internet medyası temsilcileri ile bir araya geldiğini devamında diğer basın kuruluşlarıyla da çeşitli periyotlarda bir araya geleceğini söyledi.

Vekil Özşavlı toplantıda en çok kentin eğitim sorunları ve vekillik bölgesi olan Viranşehir ilçesinin içinde bulunduğu duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.  Şanlıurfa’nın eğitimi ile ilgili önümüzdeki süreçte çok ciddi iyileşmelerin olacağını belirten Özşavlı, “Şanlıurfa’nın eğitimde çeşitli sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Ancak göreve gelen Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ile yapılan görüşmeler var. Bu görüşmelerin sonuç vereceğini düşünüyorum. Sayın Bakanımız Urfa ile ilgili ciddi bir çalışma yürüteceğini bizlere söylemişti. Bizle de onun bilgi ve tecrübelerinden yola çıkarak Urfa eğitimine çok ciddi katkıları olacağına inanıyoruz” dedi.

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimleri için aday adayı başvuruları devam ederken Vekil Özşavlı yoğun bir başvurunun olduğunu söyledi.

Basın mensuplarının vekillik bölgesi olan Viranşehir için “adaylığını söz konusu olur mu?” sorusuna yanıt veren Özşavlı, Viranşehir adayı için kriterlerimiz var. Birincisi eğitimli olacak, Viranşehir’e birçok aday müracaatı var. Pazartesi gününe kadar müracaat sayısı daha da artacaktır. Viranşehir için ismimin geçmesi doğrudur. Ben böyle bir düşüncem yok. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız bu görevi tevdi etmesi durumunda gözümüzü kırpmadan bu emre uyarız. Zaten ben ihtimal vermiyorum” şeklinde konuştu (RHA)